Klub Ferenc Futurista byl založen v prosinci 2011 jako nezisková iniciativa několika přátel, kteří měli chuť v Černošicích vytvořit prostor pro setkávání s nepodbízivým uměním, chuť založit místo, v němž se prolíná lokální a centrální kultura, místo, které se nevnucuje a zároveň je výrazné. Klub-kavárnu-bistro-malý sál v jednom, kde se hosté cítí jako doma a zároveň jsou překvapováni.

Ferenc Futurista žije z členských příspěvků. Členové si mohou zvát hosty, spoluvytvářet program, uspořádat bez pronájmu vlastní událost, zajít na večery pořádané pouze pro členy. A samozřejmě účastnit se všeho, co Ferenc Futurista nabízí. Neznamená to ale, že tomu, kdo není členem, je vstup do klubu odepřen: přispěním 20 korun se stává jednodenním členem klubu a může mít tři hosty.

Klub je otevřen podle programu, zpravidla od šesti odpoledne do půlnoci, někdy i déle. O sobotách, kdy jsou farmářské trhy, je klub otevřen od 10 hodin. Program klubu je zveřejňován v okně, vedle výlohy, ve které se střídají improvizované aranže s konceptuálními výlohami výtvarníků a umělců. A také na webových stránkách futureferenc.cz. V klubu je free wi-fi zóna.

Tým klubu vymýšlí a zajišťuje koncerty, poslechové večery, malá divadla, debaty a přednášky, události pro děti, promítání za účasti tvůrců, výlety, jednodenní výstavy, veřejná čtení. A také gurmánské večeře, dezert festy, saunování, dopolední pracovny, oslavy narození a narozenin, tancovačky, bazary a plavby na lodičkách. Za téměř tři roky zde vystoupili například Johana Švarcová, Vosto5, Mário Bihári, Sousedi, Kurt Gebauer, Pavel Klusák, Martin Machovec, Ondřej Štindl, Rafani, Josef Bolf, Mamapapa Banda, Agnes Kutas, Martin Janíček, BeSeppy, Petr Wajsar, Kateřina Šantrochová, Mutanti hledaj východisko, Kyklos Galaktikos, Federsel & Mäkelä, Pavel Švec, Martin Mareček, Daniel Souček, Marek Jícha a mnoho dalších. FF organizuje Dny otevřených zahrad a podílí se na pořádání Dne architektury.

O dramaturgii a organizaci klubu – bez nároku na honorář a ve svém volném čase – se starají Maria Cavina a Petr Borkovec.

 

Jak se k nám dostanete